Kampinos na Weekend...
Szlakiem Archeo

 

Jeżeli lubisz piesze wycieczki, interesujesz się archeologią, a do tego posiadasz wygodne buty, spodoba Ci się poniższa propozycja.

Wycieczkę zaczniemy od zwiedzania Leszna. Poznamy je bliżej dzięki specjalnie przygotowanej grze questingowej. Po zakończeniu gry wyruszymy na szlak prowadzący przez rozległe, tworzące wyjątkowy krajobraz łąki. Na trasie odnajdziemy największe jezioro Puszczy Kampinoskiej. Dotrzemy także do miejsca, w którym niegdyś odnaleziono słynny Puchar z Zaborowa – starożytny relikt, unikatowy na skalę europejską. Poznamy historię badań archeologicznych prowadzonych na terenie kompleksu osadniczego w Zaborowie. Naszą 22-kilometrową trasę zakończymy właśnie w Zaborowie.                                                                     

Dla kogo ?

Wycieczka rodzinna.

18.07.2022
18.09.2022

120 zł
Cena za 1 osobę

Uwaga!

Wyjazd dojdzie do skutku przy minimalnej grupie 30 uczestników.

PROGRAM:

 Spotykamy się o 8:00 na parkingu przy Dworcu Gdańskim w Warszawie. Po około 15 minutach, kiedy każdy wybierze miejsce w autokarze, wyruszymy do Leszna.

Po przybyciu na miejsce zaprosimy Was do trwającej około 1,5 godziny gry terenowej, która pomoże nam, krok po kroku, odkryć fascynującą historię tego niepozornego miasteczka.

Poszczególne questy zaprowadzą nas kolejno do starej cegielni, przed urząd gminy oraz kościół parafialny. Dalej ruszymy żółtym szlakiem w kierunku Dębowej Góry, po drodze odbijając nieco w stronę jeziora Tomczyn. Następnie skierujemy się z powrotem wprost na szlak. Udamy się na przerwę obiadową, w której czasie zaprosimy Was na degustację pożywnej, gorącej grochówki. Po posiłku będziemy kontynuować naszą wędrówkę żółtym szlakiem, aż do przekroczenia Kanału Zaborowskiego.

Od Dębowej Góry ruszymy zielonym szlakiem, otoczonym z obu stron bagnami. Następnie niebieskim szlakiem skierujemy się na południe, w stronę Zaborowa. Będziemy mieli okazję przejścia przez jedną z najdłuższych znajdujących się w Kampinoskim Parku Narodowym drewnianych kładek.

Po dotarciu do Zaborowa skupimy się na kontrastującej otulinie Parku Narodowego – za ścianą lasu rozciągają się pola, na których zauważymy tzw. nieckę błońską. To właśnie tam znajdowało się stanowisko archeologiczne, na którym dokonano odkrycia wczesnorzymskiego Pucharu z Zaborowa.

O godzinie 17.00 wyruszymy z powrotem do Warszawy. Podróż potrwa około godziny, także będzie czas na drzemkę regeneracyjną lub rozmowy podsumowujące wyprawę.

PLAN WYJAZDU:

8.00 – Zbiórka na parkingu przy Dworcu Gdańskim w Warszawie.
8.15 – Wyjazd do Leszna.

09.00-10.30 – Gra terenowa.

10.30-12.00 – Przejście żółtym szlakiem do miejscowości Debły koło Kępistego.

12.00-12.30 – Przerwa na grochówkę.
12.30-16.00 – Przejście żółtym szlakiem do dębowej góry, odbicie zielonym i przejście niebieskim do Zambrowa.

 

16.00–17.00 – Zwiedzanie Zambrowa.
17.00 – Wyjazd do Warszawy, powrót ok. godz. 18.00.

TRANSPORT:

Przejazd autokarem 50-osobowym na trasie:

Warszawa – Leszno

Zambrów – Warszawa

CO ZABRAĆ:

·         drugie śniadanie,

·         napój – najlepiej termos z ciepłą herbatą,

·         wygodne buty,

·         ubiór adekwatny do warunków pogodowych – sugerujemy sprawdzić prognozę pogody dzień przed wyjazdem,

·         aparat fotograficzny.

CENA UWZGLĘDNIA:

·         transport autokarem w obie strony,

·         usługa przewodnika,

·         opieka pilota/organizatora,

·         ubezpieczenie NNW (10.000 zł),

·         posiłek podczas wycieczki (grochóweczka).